top of page

 

 

Гарно дітям у садочку,

Наш садок — це рідний дім.

Тож приводьте сина й дочку

Будем раді вам усім. 

 Завдання над якими працює заклад дошкільної освіти

у 2021/2022 навчальному році.

 

  • Запровадження в освітню роботу з дітьми навчального курсу "Дошкільнятам про освіту для сталого розвитку", реалізуючи в організації освітнього процесу новий зміст освіти для сталого розвитку.

 

  • Продовжувати поглиблену роботу щодо підвищення рівня культури українського мовлення, формування розмовного мовлення дітей шляхом використання сучасних технологій розвитку звязного мовлення, прозових та поетичних творів сучасних авторів, кращих зразків малих фольклорних жанрів.   

  • Забезпечення наступності та взаємодії в педагогічному процесі закладу дошкільної освіти та початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи, спрямованої на безкризовий розвиток дітей в умовах освітньої реформи "Нова українська школа".

  • Залучення дорослих до спільної з дітьми пошуково-пізнавальної, проєктної, благодійної, волонтерської діяльності через впровадження програми "Український віночок. Херсонщина" курсу "Культура добросусідства".

   

 

Графік роботи гуртків у ЗДО 
- Один раз на тиждень в ІІ половині дня (в залежності від зміни вихователя)  з 15:30 до 16:00:
- туристично-краєзнавчий "Дивокрай"
-  "Літератуна скарбничка"
-  "Чарівний папір"
- гурток з експериментальної діяльності "Чомучка"
- театральний гурток "Калинка" 
- гурток  LEGO - технології "Навчаємось, граючись"
- "Інтелектуальна мозаїка" 

Без названия (1).jpg

 

       Заклад дошкільної освіти у своєму складі у 2021/2022 н. р.  має 11 вікових груп:

2 групи — раннього віку від 2 до 3  років;

1 група — старша загального розвитку від 5 до 6 років; 

6 груп — логопедичного напрямку, з них:

            1 група - ІІ молодша для дітей із загальним недорозвитком мовлення від 3 до 4 років;

            2 групи - середні для дітей із загальним недорозвитком мовлення від 4 до 5 років;

            1 група - старша для дітей із загальним недорозвитком мовлення від 5 до 6 років;

            1 група для дітей, що заїкуються,  різновікова;

            1 група для дітей із затримкою психічного  розвитку, різновікова;

2 групи - різновікові інклюзивні

 

           Дошкільний заклад працює за таким режимом:

4 групи — 10,5 годин;

1 група — 12 годин.

6 груп - 10 годин.

 

           Кожен день крокують сюди малюки.

         Дитячий садок має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи у майбутньому. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі дружнього, згуртованого, творчого, працездатного педагогічного колективу та баченні в кожній дитині творчої, здібної та здорової особистості.

         Проблема, над якою працює колектив, передбачає корекцію мови дітей за допомогою індивідуальних засобів виховання та навчання, слідування за природою дитини, враховуючи особливості сприймання нею предметів та явищ оточуючої дійсності. Весь освітній процес організований таким чином, щоб спонукати дітей до власного вибору занять та ігор за інтересами. Логопедами та вихователями вміло підібрані та створені ігри, в яких дитина розкривається і реалізується.

     Важливий напрямок діяльності педагогів дошкільного закладу — щирі, довірливі взаємини з батьками, які стали рівноцінними партнерами і однодумцями. Контакти з родиною не обмежуються інформаційною скоромовкою. Традиційними в садку стали батьківські збори, засідання батьківського комітету, «Дні відкритих дверей», «Родинні гостини», круглі столи, анкетування та тестування батьків, скриньки запитань та інші форми роботи.

       Освітній процес у закладі здійснюється українською мовою. Батьки називають дитячий садок другою домівкою, а діти з задоволенням поспішають сюди кожного дня.

 

12.jpg

Наші діти приймають участь  у міських спортивних заходах

CAM00918.jpg

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 

 

 

 

 

 

 

     

        З 01.09.2021 року організація діяльності закладу у 2021/2022 навчальному році залежатиме від епідемічної ситуації у регіоні. Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватися діяльність закладу, ухвалюватиме регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації у регіоні. Ми намагаємося створити максимально безпечні  умови для вихованців та працівників нашого закладу, тому розроблено                                                    АЛГОРИТМ  ДІЙ  ПРИ ВИЯВЛЕНІ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА СOVID  - 19

 

  1. Провести позачерговий інструктаж працівників закладу дошкільної освіти щодо проведення протиепідемічних заходів для запобігання виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19) в закладі.

  2. Перед відкриттям закладу дошкільної освіти проводиться генеральне прибирання з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування і провітрювання приміщень.

  3. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків Температурний скринінг проводити за допомогою безконтактних засобів вимірювання.

  4. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад  із занесенням показників у відповідний журнал.

  5. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

  • при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;

  1. Ранкове приймання дитини до закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.

  2. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник (банер) про необхідність та плакат із технікою обробки рук антисептиком.

  3. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу дошкільної освіти.

  4. На період карантину забороняється:

  • використання багаторазових (тканинних) рушників;

  • використання м’яких іграшок;

  • перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

  • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

  1.  На період карантину рекомендується:

  • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

  • надавати пріоритет руханкам, іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

  • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;

  • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

  • обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);

  • забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

11.Організувати навчання вихованців закладу в ігровій формі методам захисту в умовах поширення вірусних інфекцій та методам самооцінки і контролю стану і рівня власного здоров’я з врахуванням вікових особливостей сприйняття інформації.

  1. Необхідно забезпечити максимальну ізоляцію всіх груп у ЗДО з метою мінімізації контактів, спланувати маршрутизацію окремих груп та за можливості для кожної з них організувати окремий вихід.

  2. Інформувати батьків про заборону відвідування дітьми з підозрою на ГРВІ загальноосвітніх та  дошкільних  закладів, занять в закладах позашкільної освіти.

  3. Посилили контроль за дотриманням режиму миття рук. В заклады забезпечити миття рук не менше 6-8 разів на день. Щоденно проводити п’ятихвилинки «Чисті руки» з вихованцями. Навчити дітей не торкатися брудними руками очей, носа чи рота.

  4. Доступ сторонніх осіб у заклад освіти забороняється, за винятком робіт, пов’язаних з освітнім процесом, господарськими потребами (ремонт, обслуговування обладнання тощо) та наданням медичної допомоги.

  5. Проводити серед працівників закладу, членів батьківських комітетів профілактично-роз’яснювальну роботу з питань, пов’язаних з профілактикою коронавірусної хвороби (COVID–19), а також грипу та ГРВІ, приділяючи особливу увагу здоров’ю дітей, в тому числі шляхом розміщення відповідних матеріалів на інформаційних стендах.

  6. Батьківські збори проводити онлайн.

  7. Максимально обмежити моногрупове проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв, концертів, змагань тощо) та заборонити міжгрупові заходи.

  8. Запровадити посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня, а також регулярно провітрювати приміщення. Проводити дезінфекцію столів, столового посуду, спортивного та навчального інвентарю, іграшок. Забезпечити дотримання температурного режиму. Перед початком проведення масових заходів забезпечувати проведення дезінфекційних заходів та провітрювання приміщень. Необхідно систематично  проводити провітрювання, вологе прибирання, з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування приміщень, з дотриманням усіх вимог  техніки безпеки та чинного законодавства.  При проведенні дезінфекції приміщень особливу увагу звертати на обробку поверхонь меблів, дверних ручок.

  9. Посилити контроль за організацією питного режиму, звернувши особливу увагу на забезпеченість одноразовим або індивідуальним посудом та проведенням обробки кулерів і дозаторів.

  10. У випадку підозри на коронавірусну хворобу (COVID–19), забезпечити ізоляцію вихованця/педагога/працівника до приїзду спецбригади. Із контактними вихованцями/педагогами/працівниками провести роз’яснювальну роботу щодо поведінки в умовах епідемічної ситуації захворюваності, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID–19), а також донести цю інформацію їх батькам. У приміщенні ЗДО, де перебувала особа з підозрою на захворювання, провести термінову дезінфекцію засобами, що дозволені законодавством до застосування та його кварцування і провітрювання.

23.Адміністрація закладу повинна забезпечити:

  • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;

  • навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;

  • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

  • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

  • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;

  • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

  • централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

  • недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;

  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

  1. Працівники закладу повинні:

  • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

  • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

  • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

рекомендувати в приміщенні використовувати медичні

 

       З метою забезпечення у закладі режиму санітарно-епідеміологічної безпеки для дітей

на час карантину будуть діяти нові правила.

  1. Прийом дітей буде здійснюватися тільки через центральний вхід строго до 08.00 години

  2. Батьки або супроводжуючі особи приходять у масках.

  3. Біля хвіртки батькам та дітям робиться температурний скринінг. Якщо температура вище 37.2 діти у садочок не приймаються

  4. Після вимірювання температури батьки відводять дітей до вихователів, які чекають вас на ігрових майданчиках своїх груп. Вхід до будівлі дитячого садка батькам заборонено. У разі негоди температурний скринінг проводиться при вході у будівлю, де дітей будуть чекати вихователі.

  5. З 08.00 діти з вихователем по черзі після обробки рук антисептиком направляються у групу, перевзуваються, переодягаються, миють руки. Вихователі працюють з дітьми згідно розкладу занять та режимних моментів.

  6. Батьки забирають дітей згідно графіку роботи групи з ігрового майданчика, або у разі негоди після телефонного дзвінка вихователю з центрального входу (вихователь або помічник вихователя виводить дітей)

Дякуємо за розуміння!

 

ПОДБАЄМО ПРО БЕЗПЕКУ ТА ЗДОРОВЯ НАШИХ ДІТЕЙ РАЗОМ ! ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ`Я ДІТЕЙ ПОНАД УСЕ!

caricatura medica.png

Рекомендації для батьків:

Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в закладі:

  1. Тримати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря).

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

    2. Тримати хворих і здорових дітей окремо.

  • Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1-2 м. від хворих людей.

  • Шукати альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникати особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень грипу.

Чому це важливо?

Краплі, що містять вірус грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1-2 м., тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

   3. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.

  • Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чихають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

  4. Навчіть дітей правильно мити руки.

  • Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.

  • Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60 % для очищення рук.

  • Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

 

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

   5.Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, клавіатури комп’ютера, телефони.

Чи видаляє мило і вода при очищені респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

  • Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхі.

  • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.  

   6. Бути готовим і поінформованим.

  • Будьте в курсі епідемічної ситуації із респіраторних захворювань, використовуючи офіційні джерела:

  • Будьте в курсі політики відвідуваності навчального закладу.

  • Знайте політику вашого роботодавця щодо відпустки через хворобу.

Чому це важливо?

Знання запобіжних заходів і способів отримання достовірної інформації допоможе вам скласти план захисту себе, своїх дітей та інших осіб.

Пам`ятка

банер.jpg
bottom of page