top of page

ЗВІТ

директора

Херсонського закладу дошкільної освіти № 34

комбінованого типу

Херсонської міської ради

Степанової Галини Леонідівни

за 2020/2021 навчальний рік

У Херсонському закладі дошкільної освіти № 34 комбінованого типу Херсонської міської ради (далі – ЗДО) у 2020/2021 навчальному році функціонувало 11 груп, які було укомплектовано згідно віку дітей та специфіки, а саме:  дві групи загального розвитку для дітей раннього віку (2-3 роки) – 37 дітей; дві інклюзивних: старша група  (5 –6 років) – 19 дітей та 1- різновікова інклюзивна група – 15 дітей; одна різновікова для дітей із заїкуванням (3-6 років) – 10 дітей; дві ІІ молодші групи для дітей із ЗНМ (3 – 4 років) – 30 дітей; одна старша група для дітей із ЗНМ (5-6років) – 16 дітей;  одна середня група для дітей із ЗНМ (4-5 років) – 16 дітей;  одна група різновікова для дітей із ЗПР (3-6 років) – 7 дітей та одна група загального розвитку для дітей середнього  дошкільного віку –18 дітей.

Режим роботи закладу: 10,5 годин - 4 групи, 10 годин - 6 груп,       12 годин -  1 група.

Навчання та виховання дітей у ЗДО здійснювалося українською мовою.

Кількісний склад педагогів зменшився на 1 людину (декретна відпустка). Із 30 педагогів вищу освіту має   29 педагогів  (96,7%), що на      0,3 % менше, ніж торік, базову вищу – 1 педагог (3,3%), що на 6,1%  менше ніж торік.

    У своїй діяльності заклад керувався законодавством України та чинними нормативно-правовими актами у галузі освіти.

.Організація освітнього процесу в ЗДО здійснювалася за програмою «Дитина»; у спеціальних групах за спеціалізованими програмами: «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку із ЗНМ», «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із ЗНМ», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми старшого віку із ФФНМ», «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей 5 року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення», програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми дошкільного віку із ЗПР», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми дошкільного віку із заїкуватістю», а також продовжувалося впровадження програми «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства».

   Освітній процес в інклюзивних групах здійснювався згідно вимог програми «Дитина»,  Програми розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» Сак Т.В.

  

ЗДО брав участь у міських заходах, а саме: конкурс малюнків «Світ очима дітей», спартакіада «Крок до Олімпу», літературний конкурс «Літературні намистинки», конкурс «Крок до зірок».

Зусилля колективу у навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

1.Формування у дітей дошкільного віку національно-патріотичних почуттів та любові до рідного краю через впровадження програми «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства»

  1. Відновлення пріоритетів сімейного виховання шляхом розширення неформальних форм спілкування з батьками.

  2. Пошук ефективних форм та методів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами шляхом налагодження плідної співпраці з Інклюзивно-ресурсним та реабілітаційним центрами.

  3. Задоволення професійних інтересів та запитів педагогічних працівників, їх особистісного розвитку шляхом створення бази даних щодо організації дистанційного навчання.

  4. Впровадження інноваційної методики Глена Домана та методик, методів та прийомів А.М. Богуш та Н.В. Гавриш для формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дошкільників.

    На виконання першого завдання проведено семінар «Формування толерантності починається з педагога»; консультації: «Наш Херсон для тебе, друже (організація роботи з дітьми з питань формування у дітей культури добросусідства)». Увесь рік для дошкільнят старшого  дошкільного віку на безоплатній основі працював туристсько-краєзнавчий гурток «Дивокрай». Для проведення змістовної роботи з дітьми  у групах створено відповідні умови: належне розвивальне середовище (іграшки, обладнання), посібники (демонстраційний і роздатковий матеріал). Завдання реалізували комплексно у різних видах діяльності: заняття, бесіди, ігри, індивідуальне спілкування, моральні ситуації вибору, читання художніх творів, перегляд мультфільмів та їх обговорення тощо.

   Моніторинг дітей показало, що у 78% дітей старшого дошкільного віку розвинуто емоційну сферу, у 69% простежуються закладені основи моральності, 79% мають уявлення про історію, традиції, культуру рідної країни. 

На виконання другого завдання заплановану на кінець березня  педагогічну раду «Мовленнєвий розвиток: проблеми, шляхи вирішення» (співпраця зі школою щодо вирішення питання мовленнєвого розвитку) було перенесено у зв’язку з карантином на невизначений термін, за період роботи надано консультації («Сторітелінг: мистецтво розповідання або як зацікавити й мотивувати дітей», «Збагачення словникового запасу дітей дошкільного віку», відеоконсультація «Заняття доктора педагогічних наук професора Наталії Гавриш з навчально-методичним посібником «Вчимося розповідати. Складання розповідей за серіями сюжетних картин на основі літературнних творів», проведено два колективних перегляди занять з пріоритетом мовленнєвого розвитку.  Для педагогів працював з даного питання Клуб «Небайдужий педагог», на всіх засіданнях якого було розглянуто питання мовленнєвого розвитку, проведено майстеркласи, надано поради, рекомендації щодо проведення занять з дітьми.

На виконання третього завдання проведено педагогічну раду «Заклад     дошкільної освіти та родина: аспекти взаємодії»;  семінар-практикум  для педагогів «Навчання техніки спілкування з батьками»; консультації: «Навчаємо дітей та їхніх батьків сортувати сміття», «Формування культурно-гігієнічних навичок у дітей дошкільного віку», «Як підготувати дитину до школи»; дискусія «Чи потрібно прививати дитину»; майстерклас для батьків майбутніх першокласників «Навчаємо, граючи».

На виконання четвертого завдання упродовж року працював семінар-практикум «Підвищення професійної компетенції педагогів засобами впровадження у освітній процес ІКТ», метою якого було навчання педагогів працювати в системі Microsoft word, Excel, Power Point; на заключній педагогічній раді планувалося організувати презентацію буклетів, виготовлених педагогами, як результат підвищення комп’ютерної грамотності, але у зв’язку з карантином  це питання залишилося відкритим.

      Через епідемію коронавірусу навчальний рік закінчився дистанційно. Результати моніторингу визначення рівня засвоєння знань дітей за освітніми лініями у межах Базового компоненту дошкільної освіти України за це рік нижчі чим у минулому році: середній рівень засвоєння програми на середину березня 2020 року відповідає 81,5% проти 85% у травні минулого року, хоч відсоток засвоєння програми у вересні цього року становить 63%, а у минулому 57,1, що свідчить про більш високий рівень знань дітей на початок року. Отже,  показники засвоєння програми на кінець цього року ми очікували значно більші.

      Новим випробуванням стало для всіх учасників освітнього процесу впровадження дистанційного навчання. Було проведено анкетування батьків та педагогів щодо доцільності та ефективності такого навчання.  У анкетуванні прийняло участь 83,3% педагогів і  58% батьків.  Анкетування показало, що дистанційним навчанням було охоплено не всіх вихованців, лише 55%. Це означає, що майже кожна  друга дитина не навчалася під час карантину.

Для реального визначення рівня знань, умінь та навичок вихованців за освітніми лініями у навчальному році було двічі проводено моніторинг.

     За результатами моніторингу по освітній лінії «Особистість дитини» на березень місяць 2020 року  рівень засвоєння програми дітьми збільшився на 16,1 %.

          Результативність засвоєння знань по освітній лінії «Дитина у соціумі» складала 72%, що на 9% більше ніж на початку року.

Показники досягнень дошкільників за освітньою лінією розвитку «Дитина у природному довкіллі» свідчать про те, що 80,5% дітей на початок березня цікавилися інформацією природничого характеру, мали бажання зрозуміти суть явищ, визначали взаємозв’язки 78% оперують назвами рослин, тварин, птахів, комах та розуміють потребу охороняти природне довкілля. Вихователі приділяли більше уваги екологічному вихованню, використовуючи в роботі з дітьми практично-дослідницьку діяльність, розвивали емоційні почуття, приділяли увагу розвитку допитливості та спостережливості. Показник досягнень у порівнянні з початком року покращився на 17%

 Аналіз моніторингу освітньої лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» свідчить про те, що  дошкільнята виявляють інтерес до довкілля. Вони спостережливі, кмітливі, допитливі, вміло використовують побачене і почуте раніше, роблять спроби самостійно доходити висновків. 86,6% дітей старшого дошкільного віку навчилися самостійно здійснювати класифікацію за вказаним параметром та за кількома ознаками, навчилися самостійно виконувати завдання, виявляли творчий підхід до їх виконання, оволоділи елементарними математичними уявленнями згідно свого віку. Результативність засвоєння знань освітньої лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» на березень місяць складала 82,6% що на 13,3% більше ніж на початку року.

Форми активності та показники, проявлені в освітній лінії «Дитина у світі культури», свідчать про те, що 86,1% дітей зацікавлено ставилися до предметного середовища, передавали своє ставлення до різних видів мистецтва: образотворчого, музичного, літературного, театрального.      Аналіз моніторингу освітньої лінії «Мовлення дитини» свідчить про те, що 73,1% дошкільнят на березень місяць оволоділи мовними і немовними засобами виразності та прийомами звукового аналізу, навчилися робити елементарні узагальнення, висновки. На звітний період 80% дітей старшого дошкільного віку можуть підтримувати розпочату розмову в різних ситуаціях спілкування, відповідати на запитання співрозмовника і звертатися із запитаннями. 41% дошкільнят старшого дошкільного віку навчилися самостійно складати сюжетні розповіді за картиною. Результативність засвоєння знань освітньої лінії «Мовлення дитини» за звітний період складала 73,1%, що на 31,1% більше ніж на початку року.

Аналіз моніторингу освітньої лінії «Гра дитини» свідчить про те, що  90,3% дошкільнят на березень місяць виявляли інтерес до гри, усвідомлювали себе активними учасниками ігрової діяльності, приймали участь у різних видах ігор.

Загальний рівень засвоєння програмових вимог на березень місяць – 81,5% (у минулому році 83,8% на кінець навчального року) проти 63% на початку року.  Взагалі, середній рівень засвоєння програмових вимог на березень місяць  покращився на 18,5%.

У спецгрупах організація корекційно-виховної роботи з дітьми відповідала завданням корекційного навчання та виховання в логопедичних групах. Упродовж  навчального року логопедичні групи відвідувало 77 дітей. На кінець навчального року дітей старшого дошкільного віку – 21. З них 19 випускників (90,5%) виведено з виправленим мовленням, зі значним покращенням - 2 дитини (9,5%). В масову школу рекомендовано направити 20 дітей, 1 дитина залишається в групі загального розвитку ясел-садка, 2 дитини направлено під контроль шкільного логопеда.   З числа обстежених дітей старшого дошкільного віку групи загального розвитку - 4 дітей (16 %) мають порушення звуковимови, хоча з боку вчителів-логопедів проводилась консультативна і просвітницька робота з батьками цих дітей та індивідуальна робота з дітьми.

Моніторинг стану готовності до шкільного навчання 43 дітей-випускників показав, що  середній рівень засвоєння програмових вимог на кінець навчального року складає 92,2%, що на 13% більше,  ніж на початку року. Діти-випускники мають на достатньому рівні розвинені психічні процеси, пізнавальні здібності, достатній рівень працездатності та розумової активності, вміють слухати та виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, аналізувати та оцінювати свої відповіді та відповіді однолітків.

Значна увага приділялася  питанням охорони життя і здоров’я дітей. Дошкільники знаходилися під постійним контролем з боку медичної сестри закладу та лікаря-педіатра дитячої поліклініки Дніпровського району м. Херсона.

В групах було встановлено гнучкий режим дня, достатньо часу відводилося для прогулянок, сну, ігор, занять з обов’язковим чергуванням різних видів діяльності та відпочинку. З дотриманням вимог та врахуванням вікових особливостей дітей двічі на день проводилися прогулянки на свіжому повітрі. Усю роботу з даного питання було спрямовано на зміцнення здоров’я дітей. На жаль у зв’язку з тим, що змінилася  медична форма зарахування дитини до закладу дошкільної освіти не вдається простежити динаміку обліку дітей, що стоять на диспансерному обліку з хронічними захворюваннями.

      Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 створив платформу для більш відповідального ставлення кожного з нас до свого здоров’я та здоров’я людей, що поруч. Під час карантину педагоги, медичні працівники через соціальні мережі, вебсайт закладу надавали вихованцям та їхнім батькам поради, рекомендації щодо збереження здоров’я, профілактики захворювання. 

Багато уваги колектив приділяв питанню організації харчування дітей. Під постійним контролем директора,  старшої медичної сестри, голови  Ради ЗДО знаходилося дитяче харчування: добір продуктів, складання меню, контроль за якістю приготування їжі, дотримання норм видачі продуктів та їх збереження.

В закладі дотримувався триразовий режим харчування, у літній період – чотириразовий. Перелік страв, які готувалися, затверджено у Херсонському міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області. Норми виконання харчування у цьому році складали 77,8% проти 71% у минулому році, що пов’язано з підвищенням плати  за  харчування, а це дало змогу розширити асортимент продуктів харчування.

Питання раціонального харчування дітей було включено у тематику батьківських зборів, консультацій, висвітлювалися у інформаційних куточках. На вебсайті закладу батьки щоденно мали змогу ознайомлюватися з меню, з роз’ясненнями щодо пільг, порадами фахівців щодо дитячого харчування.  Це дало змогу ознайомитися батькам з нормами харчування для дітей дошкільного віку, зрозуміти необхідність дотримування принципу наступності, єдності вимог у ЗДО і в родині. Було проведено анкетування батьків щодо організації харчування у закладі,  в якому прийняли участь 75% батьків. Результати показали, що  93% опитаних (92% - у минулому році) на питання «Чи задоволені Ви станом харчування дітей у закладі», відповіло «Так»; на питання «Щоб Ви змінили у харчуванні?» 85% відповіло «Додали би більше фруктів».

В ЗДО є категорії  дітей (із заїкуванням, ЗПР, троє дітей  з особливими освітніми потребами), які харчувалися за рахунок бюджетних коштів. На кінець навчального року у закладі  28 дітей пільгових категорій (35дітей у минулому році):  13дітей - (20  дітей у минулому році) з багатодітної родини, 7 дітей (4 дітей у минулому році), батьки яких є учасниками АТО,  2 дітей (2 дітей у минулому році), які мають статус внутрішньо переміщених осіб,  4 дітей-інвалідів та 8 дітей з малозабезпечених родин (у минулому році –6).

       В закладі побудована система співпраці з батьками по принципу «педагог – дитина – батьки». Адміністрація і педагогічний колектив приділяли велику увагу формуванню тісного взаємозв’язку ЗДО із сім’єю, вивченню особливостей спілкування у сім’ях.

Згідно річного плану роботи упродовж навчального року працювали  клуби, школи, студії для батьків: Школа молодої сім’ї «Раннє дитинство», дитячо-батьківський клуб «Граючись, зростаємо», Школа для батьків майбутніх першокласників, Клуб «Дбайливі батьки», Школа розумного батьківства,  психолого-педагогічна студія «Сімейний ліцей».

    Заслуговує на увагу робота  консультативного пункту для батьків, діти яких не відвідують заклади дошкільної освіти.  До роботи  пункту  залучено  вчителів  загальноосвітньої школи І –ІІІ ступеню №50, музичного керівника, вихователів, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, практичного психолога, лікарів, інших спеціалістів.  За навчальний рік було 25 звернень батьків (у минулому році 35), які отримали консультації з питань, що їх хвилюють, з них:  батьки дітей 2-3 року життя –  21 особа (84%) (у минулому році 25 осіб); 3-4 року життя –2 особи (8%),  (у минулому році 7 осіб); 4-5 року життя – 2 особи, що складає 8 % (у минулому році – 3 особи). Тематика звернень різноманітна: «Як адаптувати дитину до відвідування дошкільного закладу», «Що повинна вміти дитина певного віку», «Як привчити дитину до самостійності», «Що робити, якщо дитина не говорить?» та інші.

В ЗДО проводилися заходи щодо покращення та модернізації матеріально-технічної бази. За бюджетні кошти (300тис. грн) проведено:

-ремонт двох приміщень харчоблоку, придбано м′ясорубку (18700,00грн). 

За спонсорські кошти проведено:

- поточні ремонти групових та службових приміщень,

- частковий ремонт системи водопостачання та каналізації;

- замінено 1 буфетну,

- 2 вхідних дверей,

- 5 металопластикових вікон,

- 1 металопластиковий дверний блок з вікном;

- встановлено 1 павільйон на  ігровому майданчику,

- 1 огорожу (штахетний парканчик) на майданчику групи ЗПР;

- проведено капітальний ремонт 1 групової кімнати та встановлено натяжну стелю.

У закладі є  благодійний фонд «Добра справа» до якого батьками та спонсорами було внесено 20 988 грн. Звіти про витрату коштів кожного місяця освітлювалися на вебсайті закладу.

ЗДО активно співпрацює з громадськими організаціями та установами:

  • ЗОШ №50, №48;

  • Інклюзивно-ресурсний центр м. Херсона;

  • Херсонська академія неперервної освіти;

  • Херсонський державний університет;

  • Громадська організація «Сонячні діти Херсонщини»;

  • МСЧ ХБК;

  • Телеканали «Крату», «Скіфія»;

  • Планетарій;

  • Краєзнавчий музей;

  • Обласна філармонія;

  • Обласний ляльковий театр;

  • Пожежна частина Дніпровського району;

  • Дорожна патрульна служба м. Херсона.

     Виходячи з вище вказаного адміністрації закладу потрібно продовжити роботу над:

  • розширенням мережі гуртків для дітей на платній та безоплатної основі;

  • закінченням капітального ремонту холу та вхідних дверей;

  • заміною вікон та міжкімнатних дверей;

  • встановленням на майданчиках ігрового обладнання

ЗВІТ

Директора

 Херсонського ясла-садка № 34

комбінованого типу для дітей з вадами мовлення

Херсонської міської ради

Степанової Галини Леонідівни

за 2019/2020 навчальний рік

 У Херсонському ясла-садку № 34 комбінованого типу для дітей з вадами мовлення Херсонської міської ради (далі – ясла-садок) у 2019/2020 навчальному році функціонувало 11 груп, які було укомплектовано згідно віку дітей та специфіки, а саме:  дві групи загального розвитку для дітей раннього віку (2-3 роки) – 44 дитини; одна група загального розвитку для дітей молодшого дошкільного віку  (3-4 роки) –  25 дітей;  одна інклюзивна середня група  (4 – 5 років) – 14 дітей; одна різновікова для дітей із заїкуванням (3-6 років) – 10 дітей; одна ІІ молодша група для дітей із ЗНМ (3 – 4 років) – 15 дітей; одна старша група для дітей із ЗНМ (5-6років) – 15 дітей;  дві середні групи для дітей із ЗНМ (4-5 років) – 30 дітей;  одна група різновікова для дітей із ЗПР (3-6 років) – 10 дітей та одна група загального розвитку для дітей старшого дошкільного віку – 25 дітей.

Режим роботи ясел-садка: 10,5 годин - 4 групи, 10 годин - 6 груп,       12 годин -  1 група.

Навчання та виховання дітей у яслах-садку здійснювалося українською мовою.

Кількісний склад педагогів залишився без змін. Із 32 педагогів вищу освіту мають  -   31 педагог (96,9%), що на 6,3% більше, ніж торік, базову вищу – 1 педагог (9,4%), що на 3,1%  менше ніж торік.

Згідно перспективного плану атестації педагогічних працівників у цьому навчальному році атестувалися чотири педагоги. Курсову перепідготовку, відповідно до плану, пройшло 100% педагогів. Двом педагогам присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», одному педагогу -  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії», одному педагогу підтверджено 9 тарифний розряд.

Таким чином якісний склад  покращився. За рівнем педагогічної кваліфікації педагоги мають: педагогічне звання «вихователь-методист» - 6 педагогів (18,8% - показник на рівні минулого року), «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» - 6 педагогів (18,8% - показник на рівні минулого року), «спеціаліст І кваліфікаційної категорії» - 8 педагогів (25% проти 18,8 %), «спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії» - 7 педагогів (22%), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» мають 10 (32%) педагогів.

У своїй діяльності ясла-садок керувався законодавством України та чинними нормативно-правовими актами у галузі освіти.

.Організація освітнього процесу в яслах-садку здійснювалася за програмою «Дитина»; у спеціальних групах за спеціалізованими програмами: «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку із ЗНМ», «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із ЗНМ», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми старшого віку із ФФНМ», «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей 5 року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення», програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми дошкільного віку із ЗПР», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми дошкільного віку із заїкуватістю», а також продовжувалося впровадження програми «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства».

   Освітній процес в інклюзивних групах здійснювався згідно вимог програми «Дитина»,  Програми розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» Сак Т.В.

Ясла-садок брав участь у міських заходах, а саме: ІІ тур спартакіади  «Крок до Олімпу», конкурс «Крок до зірок», де вихованець ясел-садка став лауреатом у оригінальному жанрі, конкурс малюнків «Світ очима дітей», в якому вихованка ясел-садка зайняла почесне перше місце по Дніпровському району, та друге місце по місту Херсону,  конкурс для молодих педагогів «Professional fest». Педагоги ясел-садка постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня: за цей навчальний рік 15 педагогів отримали сертифікати за участь у авторських семінарах, приймали участь у настоновчих та звітних конференціях. Всі педагоги, що працюють у інклюзивній групі пройшли навчання у Херсонській академії неперервної освіти та отримали сертифікати. У травні місяці на базі закладу проходив  обласний семінар «Готуємо до школи дітей з особливими освітніми потребами».  

Зусилля колективу у навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

 1.Продовжити спрямовувати роботу на формування національної свідомості у дітей  дошкільного віку шляхом створення         відповідних умов для проведення краєзнавчої, народознавчої роботи з дітьми та їх родинами через впровадження  програми «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства».

2.Започаткувати нові інтерактивні форми роботи з батьками, розширивши кількість клубів, шкіл для батьківської громади.

3.Поглибити роботу з дітьми   по розвитку зв’язного мовлення, удосконалювати роботу по вивченню дітей української мови.

4.Продовжити сприяти формуванню толерантного ставлення дошкільників до дітей з синдромом Дауна та підвищити загальну культуру їх спілкування, враховуючи різноманітні потреби вихованців шляхом узгодження різних видів і темпів навчання, залучаючи  до цього батьків                                                                                                             

  

  На виконання річних завдань було впроваджено програму «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства»за якою працювало 5 груп (проти 4 груп у минулому навчальному році). Діти знають що у світі є  представники різних культур, що ми повинні  спілкуватися толерантно (73 проти 46), виявляли зацікавленість до інших культур, цікавилися історією, звичаями та традиціями інших народів.

Вихователі підтримують тісну співпрацю з батьками вихованців, використовуючи різні види роботи: анкетування, консультації, бесіди, виставки спільних робіт, батьківські збори. А саме:

  • проведено Педагогічну раду «Про сучасні аспекти взаємодії дитячого садка і сім’ї щодо гармонійного розвитку особистості»;

  •  тренінг  для педагогів «Разом ми сила»;

  • консультації: «Співробітництво, партнерство, довіра або сучасний погляд на взаємодію педагогів та батьків», «Емоційний інтелект і партнерська взаємодія у становленні міжособистісних стосунків всіх учасників освітнього процесу».  

У групах створено необхідні умови для організації роботи із батьками: обладнано стенди для розміщення консультативних та інформаційних  матеріалів, переносні теки, всі матеріали систематизовано за освітніми лініями базового компоненту.

 Аналізуючи роботу з батьками у минулих роках, прийшли до висновку, що з сучасними батьками більшість традиційних форм педагогічної просвіти (лекції, доповіді, загальні консультації тощо) є малоефективними. Тому основну роботу з батьками  було вирішено проводити з використанням інноваційних форм роботи:  «Школа розумного батьківства» (для батьків, які виховують дітей із ЗПР), «Клуб Дбайливі батьки» (для батьків інклюзивної групи), «Школа для батьків майбутніх першокласників» (для батьків дітей  старшого дошкільного віку),  Дитячо-батьківський клуб «Граючись, навчаємо» (для батьків дітей молодшого дошкільного віку), психолого-педагогічна студія «Сімейний ліцей» (для батьків дітей середнього дошкільного віку), Школа молодої сім’ї «Раннє дитинство» (для батьків дітей раннього віку)

На виконання третього завдання проведено педагогічну раду «Розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності», надано консультації («Нетрадиційна робота з казкою за методикою Л.Фесюкової», «Дитяча ініціатива – основа розвитку пізнання, діяльності, комунікації», «Пізнавально-мовленнєвий розвиток дошкільників», «Формування лексико-граматичних категорій у дітей старшого дошкільного віку із ЗНМ через чуттєве пізнання природи із застосуванням інтерактивних технологій»),  проведено чотири колективних перегляди занять з пріоритетом мовленнєвого розвитку.  Для педагогів працював з даного питання Клуб «Небайдужий педагог», на всіх засіданнях якого було розглянуто питання мовленнєвого розвитку, проведено майстер-класи, надано поради, рекомендації щодо проведення занять з дітьми. Старші групи охоплено тематичним контролем.

На виконання четвертого завдання на Педагогічній раді було розглянуто питання «Формування готовності педагогів до навчання та виховання дітей із синдромом Дауна»,  надано консультації («Поради вихователям щодо виховання дружніх відносин між дітьми», «Агресія у дітей. Як поводитися вихователю?», «Пісочна терапія у корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»), тематичним контролем було охоплено інклюзивну групу щодо  стану виконання індивідуальних програм розвитку дітей з особливими освітніми потребами, на базі ясел-садка проходив обласний семінар-практикум щодо корекційної роботи з дітьми із синдромом Дауна «Готуємось до школи»

     За результатами моніторингу по освітній лінії «Особистість дитини» на кінець року рівень засвоєння програми дітьми складає 83%.

          Результативність засвоєння знань по освітній лінії «Дитина у соціумі» на кінець навчального року складала 81%, що на 25,2% більше ніж на початку року. Це свідчить про те, що 81% дітей орієнтувалися в родинних зв’язках, підтримували інтерес до своїх родичів, добре розуміли правила співжиття, дотримувалися їх, були дружніми у взаєминах із членами родини, навчилися діяти з урахуванням бажань інших дітей, дослухатися до думок своїх однолітків, досягати компромісу в своїй діяльності.

Показники досягнень дошкільників за освітньою лінією розвитку «Дитина у природному довкіллі» свідчать про те, що 80,4%  дітей цікавилися інформацією природничого характеру, мали бажання зрозуміти суть явищ, визначали взаємозв’язки, обізнані з природним середовищем планети Земля, 91% оперують назвами рослин, тварин, птахів, комах та розуміють потребу охороняти природне довкілля. Вихователі приділяли більше уваги екологічному вихованню, використовуючи в роботі з дітьми практично-дослідницьку діяльність, розвивали емоційні почуття, приділяли увагу розвитку допитливості та спостережливості. Показник досягнень у порівнянні з початком року покращився на 38,4%

 Аналіз моніторингу освітньої лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» свідчить про те, що  дошкільнята виявляють інтерес до довкілля. Вони спостережливі, кмітливі, допитливі, вміло використовують побачене і почуте раніше, роблять спроби самостійно доходити висновків. Майже 80% дітей навчилися самостійно здійснювати класифікацію за вказаним параметром та за кількома ознаками, навчилися самостійно виконувати завдання, виявляли творчий підхід до їх виконання, оволоділи елементарними математичними уявленнями згідно свого віку. Результативність засвоєння знань освітньої лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» на кінець навчального року складала 80,4%, що на 21,4% більше ніж на початку року

Форми активності та показники, проявлені в освітній лінії «Дитина у світі культури», свідчать про те, що 83,4% дітей зацікавлено ставилися до предметного середовища, передавали своє ставлення до різних видів мистецтва: образотворчого, музичного, літературного, театрального. Дошкільнята мали елементарні знання з образотворчої діяльності, могли створити власні художні образи в різних видах образотворчої діяльності, передавали своє ставлення до них. 83,4% дітей на кінець навчального року виявляли ініціативу в музично-рухових і пісенних імпровізаціях, прагнули грати на улюбленому музичному інструменті. Цей показник покращився в кінці навчального року у порівнянні з початком на 28,4%

Аналіз моніторингу освітньої лінії «Мовлення дитини» свідчить про те, що 78,5% дошкільнят оволоділи мовними і немовними засобами виразності та прийомами звукового аналізу, навчилися робити елементарні узагальнення, висновки. На кінець року 80% дітей можуть підтримувати розпочату розмову в різних ситуаціях спілкування, відповідати на запитання співрозмовника і звертатися із запитаннями. 75% дошкільнят старшого дошкільного віку навчилися самостійно складати сюжетні розповіді за картиною. Діти навчилися правильно будувати речення, дотримуватися певного порядку слів, послідовно і логічно відповідати на запитання, будувати розповідь, наголошувати у ній   на головному, висловлювати свою думку. Результативність засвоєння знань освітньої лінії «Мовлення дитини» на кінець навчального року складала 78,5%, що на 32,5% більше ніж на початку року.

         Упродовж 2019/2020 навчального року логопедичні групи відвідувало 77 дітей. На кінець навчального року дітей старшого дошкільного віку   - 21. З них 19 випускників (90,5%) виведено з виправленим мовленням,  зі значним покращенням - 2 дитини (9,5%). В масову школу рекомендовано направити 20 дітей, 1 дитина залишається в групі загального розвитку ясел-садка, 2 дитини направлено під контроль шкільного логопеда.   З числа обстежених дітей старшого дошкільного віку групи загального розвитку - 4 дітей (16 %) мають порушення звуковимови.      Аналізуючи моніторинг освітньої лінії «Гра дитини», отримали таку результативність: 92,3% дітей на кінець навчального року усвідомлюють себе активними учасниками ігрової діяльності, беруть участь у різних видах ігор, що на 23,5% більше ніж на початку навчального року.

 Загальний рівень засвоєння програмових вимог на кінець навчального року – 83,8% проти 57,1% на початку року.  Взагалі, середній рівень засвоєння програмових вимог на кінці року покращився на 26,5%.

Моніторинг стану готовності до шкільного навчання 43 дітей-випускників показав, що  середній рівень засвоєння програмових вимог на кінець навчального року складає 92,2%, що на 13% більше,  ніж на початку року.

Значна увага приділялася  питанням охорони життя і здоров’я дітей. Дошкільники знаходилися під постійним контролем з боку медичної сестри ясла-садка та лікаря-педіатра дитячої поліклініки Дніпровського району м. Херсона.

В групах було встановлено гнучкий режим дня, достатньо часу відводилося для прогулянок, сну, ігор, занять з обов’язковим чергуванням різних видів діяльності та відпочинку. З дотриманням вимог та врахуванням вікових особливостей дітей двічі на день проводилися прогулянки на свіжому повітрі. Усю роботу з даного питання було спрямовано на зміцнення здоров’я дітей. На жаль у зв’язку з тим, що змінилася  медична форма зарахування дитини до закладу дошкільної освіти не вдається простежити динаміку обліку дітей, що стоять на диспансерному обліку з хронічними захворюваннями.

Загалом за навчальний рік зареєстровано  679 випадки захворювання дітей ( у минулому році 693), що складає у середньому 3,5 випадки на одну дитину. Захворюваність носила сезонний характер: восени – 35% (31,9% - минулому році), взимку – 40% (проти 40,8% у минулому), весною – 25% (проти 27,3%). За звітний період було зареєстровано 2 випадки вітряної віспи та 1 випадок мікозу.

Під постійним контролем директора, ради з харчування, голови ради закладу була організація харчування дітей:  добір продуктів, складання меню, контроль за якістю приготування їжі, дотримання норм видачі продуктів та їх збереження.

У ясла-садку дотримувався триразовий режим харчування, у літній період – чотириразовий. Перелік страв, які готувалися, затверджено у міській СЕС. Норми виконання харчування у цьому році складали 71% проти 72,5% у минулому році, що пов’язано з підвищенням цін на продукти харчування.

У яслах-садку є 2 групи дітей (заїкування та ЗПР), які харчуються за рахунок бюджетних коштів.

На кінець навчального року у яслах-садку 35 дітей пільгових категорій (26 дітей у минулому році): 20дітей - (8  дітей у минулому році) з багатодітної родини, 4 дітей (5 дітей у минулому році), батьки яких є учасниками АТО,  2 дітей (3дітей у минулому році), які мають статус внутрішньо переміщених осіб,  3 дітей-інвалідів та 6 дітей з малозабезпечених родин (у минулому році –7).                             

У яслах-садку проводилися заходи щодо покращення та модернізації матеріально-технічної бази. За бюджетні кошти (403тис. грн) закінчено проведення ремонту системи опалення. За спонсорські кошти проведено:

 - поточні ремонти групових та службових приміщень;

- частковий ремонт системи водопостачання та каналізації (6 270,00 грн.);

- замінено 3 буфетні;

- замінено 2 вхідних дверей;

- встановлено огорожу на ігровому майданчику групи раннього віку№ 2;

- зроблено натяжну стелю у туалетній кімнаті групи № 9;

- розпочато благоустрій спортивного майданчику (21 500,00 грн.);

- придбані миючі засоби (5 156,59 грн);

- оформлений договір щодо дератизації (810,00 грн.);

- здійснювалася оплата інтернету (1 417,88 грн.) та кнопки виклику охорони (2 700,00 грн.);

- придбано будівельні матеріали (2 580,60 грн.), електротовари (1 817,00 грн.), господарчі товари (3 205,00 грн.);

- вивезення листя (6 000,00 грн.)

Всього: 51 457,07 грн.

 За навчальний рік на благодійний фонд «Добра справа» батьками та спонсорами було перераховано 41955 грн. Звіти про витрату коштів кожного місяця освітлювалися на вебсайті ясел-садка.

Ясла-садок активно співпрацює з громадськими організаціями   та установами:

  • ЗОШ № 50

  • Інклюзивно-ресурсний центр м. Херсона

  • Херсонська академія неперервної освіти

  • Херсонський державний університет

  • Державна екологічна інспекція м. Херсона

  • Громадська організація «Сонячні діти Херсонщини»

  • МСЧ ХБК

  • Музична школа № 1

  • Телеканал «ВТВ+», «Скіфія»

  • Планетарій

  • Краєзнавчий музей

  • Обласна філармонія

  • Обласний ляльковий театр

  • Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області. 

План перспективного розвитку ясла-садка з 2019 по 2020 рік нажаль виконано не повністю, тому що виконання деяких завдань потребує додаткових коштів: заміна вікон в службових приміщеннях, капітальний ремонт харчоблоку та холу, встановлення павільйонів та ігрового обладнання на майданчиках.

Перспектива розвитку на 2020/2021 н.р.:

  1. Ремонт цоколю будівлі.

  2. Продовжити заміну міжкімнатних дверей та вікон.

  3. Осучаснити другий вхід в ясла-садок.

  4. Продовжити роботу по відновленню павільйонів та ігрового обладнання на ігрових майданчиках.

  5. Розширити мережу гуртків для вихованців та їх батьків.

  6. Продовжити благоустрій спортивного майданчику.

bottom of page