Гарно дітям у садочку,

Наш садок — це рідний дім.

Тож приводьте сина й дочку

Будем раді вам усім. 

 Завдання над якими працює заклад дошкільної освіти

у 2020/2021 навчальному році.

 

 • Формування у дітей дошкільного віку національно-патріотичних почуттів та любові до рідного краю через впровадження програми "Український віночок. Херсонщина" курсу "Культура добросусідства".

 

 • Відновлення пріоритетів сімейного виховання шляхом розширення неформальних форм спілкування з батьками.  

 • Пошук ефективних форм та методів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами шляхом налагодження плідної співпраці з Інклюзивно-ресурсним та реабілітаційним центрами.

 • Задоволення професійних інтересів та запитів педагогічних працівників, їх особистісного розвитку шляхом створення бази даних щодо організації дистанційного навчання.

 •  

 • Впровадження іноваційної методики Глена Домана та методик, методів та прийомів А. М. Богуш та Н. В. Гавриш для формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дошкільників. 

   

 

МЕНЮ станом на  07.05.2021 

Сніданок
 інклюзивна група   
Обід
Вечеря

Фотовиставка "МАЛЮК І КНИГА"

Сам на сам з улюбленими казками

Наші улюблені казки

Книжкова лікарня двері відчинила, лікуватися книжки запросила 

Хочемо все на світі знати, на все відповідь дістати. 

Енциклопедії ми прочитаємо і зразу розумнішими станемо.

Графік роботи гуртків у ЗДО 

- Хореографія                вівторок, четвер  15: 00 - 16:30

Двічі на тиждень в ІІ половині дня (в залежності від зміни вихователя)  з 15:30 до 16:00:

- "Країна Орігамі"

-  "Хатха-йога"

-  "Дивовижний театр"

- "Екологознайка"

 

       Заклад дошкільної освіти у своєму складі у 2020/2021 н. р.  має 11 вікових груп:

2 групи — раннього віку від 2 до 3  років;

1 група — середня загального розвитку від 4 до 5 років; 

6 груп — логопедичного напрямку, з них:

            2 групи - ІІ молодших для дітей із загальним недорозвитком мовлення від 3 до 4 років;

            1 група - середя для дітей із загальним недорозвитком мовлення від 4 до 5 років;

            1 група - старша для дітей із загальним недорозвитком мовлення від 5 до 6 років;

            1 група для дітей, що заїкуються,  різновікова;

            1 група для дітей із затримкою психічного  розвитку, різновікова;

1 група - різновікова інклюзивна

1 група - старша інклюзивна

 

           Дошкільний заклад працює за таким режимом:

4 групи — 10,5 годин;

1 група — 12 годин.

6 груп - 10 годин.

 

           Кожен день крокують сюди малюки.

         Дитячий садок має не тільки багате минуле, творче сучасне, а й широкі перспективи у майбутньому. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі дружнього, згуртованого, творчого, працездатного педагогічного колективу та баченні в кожній дитині творчої, здібної та здорової особистості.

         Проблема, над якою працює колектив, передбачає корекцію мови дітей за допомогою індивідуальних засобів виховання та навчання, слідування за природою дитини, враховуючи особливості сприймання нею предметів та явищ оточуючої дійсності. Весь освітній процес організований таким чином, щоб спонукати дітей до власного вибору занять та ігор за інтересами. Логопедами та вихователями вміло підібрані та створені ігри, в яких дитина розкривається і реалізується.

     Важливий напрямок діяльності педагогів дошкільного закладу — щирі, довірливі взаємини з батьками, які стали рівноцінними партнерами і однодумцями. Контакти з родиною не обмежуються інформаційною скоромовкою. Традиційними в садку стали батьківські збори, засідання батьківського комітету, «Дні відкритих дверей», «Родинні гостини», круглі столи, анкетування та тестування батьків, скриньки запитань та інші форми роботи.

       Освітній процес у закладі здійснюється українською мовою. Батьки називають дитячий садок другою домівкою, а діти з задоволенням поспішають сюди кожного дня.

 

Наші діти приймають участь  у міських спортивних заходах

Щоб наші діти були всебічно розвинуті, з ними займається спеціаліст з ритміки 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 

 

 

 

 

 

 

     

        З 01.09.2020 року організація діяльності закладу у 2020/2021 навчальному році залежатиме від епідемічної ситуації у регіоні. Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватися діяльність закладу, ухвалюватиме регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації у регіоні. Ми намагаємося створити максимально безпечні  умови для вихованців та працівників нашого закладу, тому розроблено                                                    АЛГОРИТМ  ДІЙ  ПРИ ВИЯВЛЕНІ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА СOVID  - 19

 

 1. Провести позачерговий інструктаж працівників закладу дошкільної освіти щодо проведення протиепідемічних заходів для запобігання виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19) в закладі.

 2. Перед відкриттям закладу дошкільної освіти проводиться генеральне прибирання з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування і провітрювання приміщень.

 3. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків Температурний скринінг проводити за допомогою безконтактних засобів вимірювання.

 4. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.

 5. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

 • при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;

 • при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

 1. Ранкове приймання дитини до закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.

 2. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник (банер) про необхідність та плакат із технікою обробки рук антисептиком.

 3. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу дошкільної освіти.

 4. На період карантину забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників;

 • використання м’яких іграшок;

 • використання килимів з довгим ворсом;

 • перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

 • проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

 1.  На період карантину рекомендується:

 • проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

 • надавати пріоритет руханкам, іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

 • переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;

 • обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

 • обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

 • обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);

 • забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

11.Організувати навчання вихованців закладу в ігровій формі методам захисту в умовах поширення вірусних інфекцій та методам самооцінки і контролю стану і рівня власного здоров’я з врахуванням вікових особливостей сприйняття інформації.

 1. Необхідно забезпечити максимальну ізоляцію всіх груп у ЗДО з метою мінімізації контактів, спланувати маршрутизацію окремих груп та за можливості для кожної з них організувати окремий вихід.

 2. Інформувати батьків про заборону відвідування дітьми з підозрою на ГРВІ загальноосвітніх та  дошкільних  закладів, занять в закладах позашкільної освіти.

 3. Посилили контроль за дотриманням режиму миття рук. В заклады забезпечити миття рук не менше 6-8 разів на день. Щоденно проводити п’ятихвилинки «Чисті руки» з вихованцями. Навчити дітей не торкатися брудними руками очей, носа чи рота.

 4. Доступ сторонніх осіб у заклад освіти забороняється, за винятком робіт, пов’язаних з освітнім процесом, господарськими потребами (ремонт, обслуговування обладнання тощо) та наданням медичної допомоги.

 5. Проводити серед працівників закладу, членів батьківських комітетів профілактично-роз’яснювальну роботу з питань, пов’язаних з профілактикою коронавірусної хвороби (COVID–19), а також грипу та ГРВІ, приділяючи особливу увагу здоров’ю дітей, в тому числі шляхом розміщення відповідних матеріалів на інформаційних стендах.

 6. Батьківські збори проводити онлайн.

 7. Максимально обмежити моногрупове проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв, концертів, змагань тощо) та заборонити міжгрупові заходи.

 8. Запровадити посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня, а також регулярно провітрювати приміщення. Проводити дезінфекцію столів, столового посуду, спортивного та навчального інвентарю, іграшок. Забезпечити дотримання температурного режиму. Перед початком проведення масових заходів забезпечувати проведення дезінфекційних заходів та провітрювання приміщень. Необхідно систематично  проводити провітрювання, вологе прибирання, з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування приміщень, з дотриманням усіх вимог  техніки безпеки та чинного законодавства.  При проведенні дезінфекції приміщень особливу увагу звертати на обробку поверхонь меблів, дверних ручок.

 9. Посилити контроль за організацією питного режиму, звернувши особливу увагу на забезпеченість одноразовим або індивідуальним посудом та проведенням обробки кулерів і дозаторів.

 10. У випадку підозри на коронавірусну хворобу (COVID–19), забезпечити ізоляцію вихованця/педагога/працівника до приїзду спецбригади. Із контактними вихованцями/педагогами/працівниками провести роз’яснювальну роботу щодо поведінки в умовах епідемічної ситуації захворюваності, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID–19), а також донести цю інформацію їх батькам. У приміщенні ЗДО, де перебувала особа з підозрою на захворювання, провести термінову дезінфекцію засобами, що дозволені законодавством до застосування та його кварцування і провітрювання.

23.Адміністрація закладу повинна забезпечити:

 • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;

 • навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;

 • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

 • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;

 • провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

 • централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

 • недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;

 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

 1. Працівники закладу повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

 • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

рекомендувати в приміщенні використовувати медичні

 

       З метою забезпечення у закладі режиму санітарно-епідеміологічної безпеки для дітей

на час карантину будуть діяти нові правила.

 1. Прийом дітей буде здійснюватися тільки через центральний вхід строго до 08.00 години

 2. Батьки або супроводжуючі особи приходять у масках.

 3. Біля хвіртки батькам та дітям робиться температурний скринінг. Якщо температура вище 37.2 діти у садочок не приймаються

 4. Після вимірювання температури батьки відводять дітей до вихователів, які чекають вас на ігрових майданчиках своїх груп. Вхід до будівлі дитячого садка батькам заборонено. У разі негоди температурний скринінг проводиться при вході у будівлю, де дітей будуть чекати вихователі.

 5. З 08.00 діти з вихователем по черзі після обробки рук антисептиком направляються у групу, перевзуваються, переодягаються, миють руки. Вихователі працюють з дітьми згідно розкладу занять та режимних моментів.

 6. Батьки забирають дітей згідно графіку роботи групи з ігрового майданчика, або у разі негоди після телефонного дзвінка вихователю з центрального входу (вихователь або помічник вихователя виводить дітей)

Дякуємо за розуміння!

 

ПОДБАЄМО ПРО БЕЗПЕКУ ТА ЗДОРОВЯ НАШИХ ДІТЕЙ РАЗОМ ! ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ`Я ДІТЕЙ ПОНАД УСЕ!

ХЕРСОНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

 

ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 34

КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ДЛЯ ДІТЕЙ З ВАДАМИ МОВЛЕННЯ

 

Н  А  К  А  З

 

Від «12» березня 2020 р.                                                                                                                                № 34

 

Про запобігання поширенню

короновірусом 2019-nCoV

у закладі

 

Керуючись законами України «Про освіту», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусом 2019-nCoV», листів Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154, управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 11.03.2020 № 02-14-813/0/20/323, рішення міської комісії з питань ТЕБ та НС від 12.02.2020 № 9 , п.5.2.4 Положення про управління освіти Херсонської міської ради та  наказу управління освіти Херсонської міської ради від 12.03.2020 № 58-Т «Про запобігання поширенню короновірусом 2019-nCoV в закладах освіти міста» , з метою  упередження загострення епідемічної ситуації в місті

 

НАКАЗУЮ:

     

 1. Тимчасово призупинити освітній процес у закладі до 03 квітня 2020 року.

 2. Провести цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності з учасниками освітнього процесу.

 3. На сайті закладу розмістити пам’ятку профілактичного змісту. 

                                                    Відповідальна: діловод, Філіппова М. О.

 1. Заборонити проведення масових заходів.

 2. Про факти призупинення тепло -, енерго-, водопостачання навчальних закладів освіти, виникнення аварій на опалювальних системах та котельнях, відсутності теплоносіїв від постачальників, відключення від газо- та електропостачання  невідкладно повідомляти штаб при управлінні освіти  (тел. 35-42-09). При виникненні аварійної ситуації вживати відповідні заходи.

                                                  Відповідальні: завгосп Лахман М. Д.

 1. Забезпечити надійну роботу діючих вентиляційних систем та ліквідацію протягів у закладі.

 2. За вимогою батьків можливо організувати роботу чергової групи для дітей, які залишаються без батьківського нагляду.

 3. Забезпечити прийом дітей в чергові групи з обов’язковою, у присутності батьків, термометрією, оглядом шкіри та слизових оболонок.

 4. Контроль за виконанням даного наказу  залишаю за собою.

                                                                                                                               

 

 

                 

Директор                                                                                                                                          Галина  СТЕПАНОВА

Рекомендації для батьків:

Ось кілька важливих кроків, щоб захистити себе і інших від зараження респіраторними вірусами в закладі:

 1. Тримати дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря).

Чому це важливо?

Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. Без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.

    2. Тримати хворих і здорових дітей окремо.

 • Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1-2 м. від хворих людей.

 • Шукати альтернативні способи участі дітей в зборах, наприклад дивитися їх по телевізору або в Інтернеті, щоб вони могли уникати особистого контакту. Це особливо важливо для дітей з високим ризиком ускладнень грипу.

Чому це важливо?

Краплі, що містять вірус грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1-2 м., тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.

   3. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.

 • Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чихають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Чому це важливо?

Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

  4. Навчіть дітей правильно мити руки.

 • Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою.

 • Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60 % для очищення рук.

 • Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.

 

Чому це важливо?

Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

   5.Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтеся.

Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, клавіатури комп’ютера, телефони.

Чи видаляє мило і вода при очищені респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

 • Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхі.

 • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Чому це важливо?

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об’єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.  

   6. Бути готовим і поінформованим.

 • Будьте в курсі епідемічної ситуації із респіраторних захворювань, використовуючи офіційні джерела:

 • Будьте в курсі політики відвідуваності навчального закладу.

 • Знайте політику вашого роботодавця щодо відпустки через хворобу.

Чому це важливо?

Знання запобіжних заходів і способів отримання достовірної інформації допоможе вам скласти план захисту себе, своїх дітей та інших осіб.

Пам`ятка

                                                                    ЗВІТ

                                                                Директора

                                                  Херсонського ясла-садка № 34

                                       комбінованого типу для дітей з вадами мовлення

                                                    Херсонської міської ради

                                              Степанової Галини Леонідівни

                                                за 2018/2019 навчальний рік

У Херсонському ясла-садку № 34 комбінованого типу для дітей з вадами мовлення Херсонської міської ради (далі – ясла-садок) у 2018/2019 навчальному році функціонувало 11 груп, які було укомплектовано згідно віку дітей та специфіки, а саме:  дві групи загального розвитку для дітей раннього віку (2-3 роки) – 44 дитини; одна група загального розвитку для дітей молодшого дошкільного віку  (3-4 роки) –  25 дітей;  одна інклюзивна середня група  (4 – 5 років) – 14 дітей; одна різновікова для дітей із заїкуванням (3-6 років) – 10 дітей; одна ІІ молодша група для дітей із ЗНМ (3 – 4 років) – 15 дітей; одна старша група для дітей із ЗНМ (5-6років) – 15 дітей;  дві середні групи для дітей із ЗНМ (4-5 років) – 30 дітей;  одна група різновікова для дітей із ЗПР (3-6 років) – 10 дітей та одна група загального розвитку для дітей старшого дошкільного віку – 25 дітей.

Режим роботи ясел-садка: 10,5 годин - 4 групи, 10 годин - 6 груп,       12 годин -  1 група.

Навчання та виховання дітей у яслах-садку здійснювалося українською мовою.

Кількісний склад педагогів залишився без змін. Із 32 педагогів вищу освіту мають  -   31 педагог (96,9%), що на 6,3% більше, ніж торік, базову вищу – 1 педагог (9,4%), що на 3,1%  менше ніж торік.

Згідно перспективного плану атестації педагогічних працівників у цьому навчальному році атестувалися чотири педагоги. Курсову перепідготовку, відповідно до плану, пройшло 100% педагогів. Двом педагогам присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», одному педагогу -  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії», одному педагогу підтверджено 9 тарифний розряд.

Таким чином якісний склад  покращився. За рівнем педагогічної кваліфікації педагоги мають: педагогічне звання «вихователь-методист» - 6 педагогів (18,8% - показник на рівні минулого року), «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії» - 6 педагогів (18,8% - показник на рівні минулого року), «спеціаліст І кваліфікаційної категорії» - 8 педагогів (25% проти 18,8 %), «спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії» - 7 педагогів (22%), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» мають 10 (32%) педагогів.

У своїй діяльності ясла-садок керувався законодавством України та чинними нормативно-правовими актами у галузі освіти.

.Організація освітнього процесу в яслах-садку здійснювалася за програмою «Дитина»; у спеціальних групах за спеціалізованими програмами: «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку із ЗНМ», «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із ЗНМ», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми старшого віку із ФФНМ», «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей 5 року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення», програма розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми дошкільного віку із ЗПР», «Корекційно-відновлювальна робота з дітьми дошкільного віку із заїкуватістю», а також продовжувалося впровадження програми «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства».

   Освітній процес в інклюзивних групах здійснювався згідно вимог програми «Дитина»,  Програми розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» Сак Т.В.

Ясла-садок брав участь у міських заходах, а саме: ІІ тур спартакіади  «Крок до Олімпу», конкурс «Крок до зірок», де вихованець ясел-садка став лауреатом у оригінальному жанрі, конкурс малюнків «Світ очима дітей», в якому вихованка ясел-садка зайняла почесне перше місце по Дніпровському району, та друге місце по місту Херсону,  конкурс для молодих педагогів «Professional fest». Педагоги ясел-садка постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня: за цей навчальний рік 15 педагогів отримали сертифікати за участь у авторських семінарах, приймали участь у настоновчих та звітних конференціях. Всі педагоги, що працюють у інклюзивній групі пройшли навчання у Херсонській академії неперервної освіти та отримали сертифікати. У травні місяці на базі закладу проходив  обласний семінар «Готуємо до школи дітей з особливими освітніми потребами».  

Зусилля колективу у навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

1.Продовжити спрямовувати роботу на формування національної свідомості у дітей  дошкільного віку шляхом створення відповідних умов для проведення краєзнавчої, народознавчої роботи з дітьми та їх родинами через впровадження  програми «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства».

 1. Започаткувати нові інтерактивні форми роботи з батьками, розширивши кількість клубів, шкіл для батьківської громади.

 2. Поглибити роботу з дітьми   по розвитку зв’язного мовлення, удосконалювати роботу по вивченню дітей української мови.

 3. Продовжити сприяти формуванню толерантного ставлення дошкільників до дітей з синдромом Дауна та підвищити загальну культуру їх спілкування, враховуючи різноманітні потреби вихованців шляхом узгодження різних видів і темпів навчання, залучаючи  до цього батьків                                                                                                              

  

  На виконання річних завдань було впроваджено програму «Український віночок. Херсонщина» курсу «Культура добросусідства»за якою працювало 5 груп (проти 4 груп у минулому навчальному році). Діти знають що у світі є  представники різних культур, що ми повинні  спілкуватися толерантно (73 проти 46), виявляли зацікавленість до інших культур, цікавилися історією, звичаями та традиціями інших народів.

Вихователі підтримують тісну співпрацю з батьками вихованців, використовуючи різні види роботи: анкетування, консультації, бесіди, виставки спільних робіт, батьківські збори. А саме:

 • проведено Педагогічну раду «Про сучасні аспекти взаємодії дитячого садка і сім’ї щодо гармонійного розвитку особистості»;

 •  тренінг  для педагогів «Разом ми сила»;

 • консультації: «Співробітництво, партнерство, довіра або сучасний погляд на взаємодію педагогів та батьків», «Емоційний інтелект і партнерська взаємодія у становленні міжособистісних стосунків всіх учасників освітнього процесу».  

У групах створено необхідні умови для організації роботи із батьками: обладнано стенди для розміщення консультативних та інформаційних  матеріалів, переносні теки, всі матеріали систематизовано за освітніми лініями базового компоненту.

 Аналізуючи роботу з батьками у минулих роках, прийшли до висновку, що з сучасними батьками більшість традиційних форм педагогічної просвіти (лекції, доповіді, загальні консультації тощо) є малоефективними. Тому основну роботу з батьками  було вирішено проводити з використанням інноваційних форм роботи:  «Школа розумного батьківства» (для батьків, які виховують дітей із ЗПР), «Клуб Дбайливі батьки» (для батьків інклюзивної групи), «Школа для батьків майбутніх першокласників» (для батьків дітей  старшого дошкільного віку),  Дитячо-батьківський клуб «Граючись, навчаємо» (для батьків дітей молодшого дошкільного віку), психолого-педагогічна студія «Сімейний ліцей» (для батьків дітей середнього дошкільного віку), Школа молодої сім’ї «Раннє дитинство» (для батьків дітей раннього віку)

На виконання третього завдання проведено педагогічну раду «Розвиток мовленнєвих та комунікативних вмінь дошкільників через інтеграцію різних видів діяльності», надано консультації («Нетрадиційна робота з казкою за методикою Л.Фесюкової», «Дитяча ініціатива – основа розвитку пізнання, діяльності, комунікації», «Пізнавально-мовленнєвий розвиток дошкільників», «Формування лексико-граматичних категорій у дітей старшого дошкільного віку із ЗНМ через чуттєве пізнання природи із застосуванням інтерактивних технологій»),  проведено чотири колективних перегляди занять з пріоритетом мовленнєвого розвитку.  Для педагогів працював з даного питання Клуб «Небайдужий педагог», на всіх засіданнях якого було розглянуто питання мовленнєвого розвитку, проведено майстер-класи, надано поради, рекомендації щодо проведення занять з дітьми. Старші групи охоплено тематичним контролем.

На виконання четвертого завдання на Педагогічній раді було розглянуто питання «Формування готовності педагогів до навчання та виховання дітей із синдромом Дауна»,  надано консультації («Поради вихователям щодо виховання дружніх відносин між дітьми», «Агресія у дітей. Як поводитися вихователю?», «Пісочна терапія у корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами»), тематичним контролем було охоплено інклюзивну групу щодо  стану виконання індивідуальних програм розвитку дітей з особливими освітніми потребами, на базі ясел-садка проходив обласний семінар-практикум щодо корекційної роботи з дітьми із синдромом Дауна «Готуємось до школи»

     За результатами моніторингу по освітній лінії «Особистість дитини» на кінець року рівень засвоєння програми дітьми складає 83%.

          Результативність засвоєння знань по освітній лінії «Дитина у соціумі» на кінець навчального року складала 81%, що на 25,2% більше ніж на початку року. Це свідчить про те, що 81% дітей орієнтувалися в родинних зв’язках, підтримували інтерес до своїх родичів, добре розуміли правила співжиття, дотримувалися їх, були дружніми у взаєминах із членами родини, навчилися діяти з урахуванням бажань інших дітей, дослухатися до думок своїх однолітків, досягати компромісу в своїй діяльності.

Показники досягнень дошкільників за освітньою лінією розвитку «Дитина у природному довкіллі» свідчать про те, що 80,4%  дітей цікавилися інформацією природничого характеру, мали бажання зрозуміти суть явищ, визначали взаємозв’язки, обізнані з природним середовищем планети Земля, 91% оперують назвами рослин, тварин, птахів, комах та розуміють потребу охороняти природне довкілля. Вихователі приділяли більше уваги екологічному вихованню, використовуючи в роботі з дітьми практично-дослідницьку діяльність, розвивали емоційні почуття, приділяли увагу розвитку допитливості та спостережливості. Показник досягнень у порівнянні з початком року покращився на 38,4%

 Аналіз моніторингу освітньої лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» свідчить про те, що  дошкільнята виявляють інтерес до довкілля. Вони спостережливі, кмітливі, допитливі, вміло використовують побачене і почуте раніше, роблять спроби самостійно доходити висновків. Майже 80% дітей навчилися самостійно здійснювати класифікацію за вказаним параметром та за кількома ознаками, навчилися самостійно виконувати завдання, виявляли творчий підхід до їх виконання, оволоділи елементарними математичними уявленнями згідно свого віку. Результативність засвоєння знань освітньої лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» на кінець навчального року складала 80,4%, що на 21,4% більше ніж на початку року

Форми активності та показники, проявлені в освітній лінії «Дитина у світі культури», свідчать про те, що 83,4% дітей зацікавлено ставилися до предметного середовища, передавали своє ставлення до різних видів мистецтва: образотворчого, музичного, літературного, театрального. Дошкільнята мали елементарні знання з образотворчої діяльності, могли створити власні художні образи в різних видах образотворчої діяльності, передавали своє ставлення до них. 83,4% дітей на кінець навчального року виявляли ініціативу в музично-рухових і пісенних імпровізаціях, прагнули грати на улюбленому музичному інструменті. Цей показник покращився в кінці навчального року у порівнянні з початком на 28,4%

Аналіз моніторингу освітньої лінії «Мовлення дитини» свідчить про те, що 78,5% дошкільнят оволоділи мовними і немовними засобами виразності та прийомами звукового аналізу, навчилися робити елементарні узагальнення, висновки. На кінець року 80% дітей можуть підтримувати розпочату розмову в різних ситуаціях спілкування, відповідати на запитання співрозмовника і звертатися із запитаннями. 75% дошкільнят старшого дошкільного віку навчилися самостійно складати сюжетні розповіді за картиною. Діти навчилися правильно будувати речення, дотримуватися певного порядку слів, послідовно і логічно відповідати на запитання, будувати розповідь, наголошувати у ній   на головному, висловлювати свою думку. Результативність засвоєння знань освітньої лінії «Мовлення дитини» на кінець навчального року складала 78,5%, що на 32,5% більше ніж на початку року.

         Упродовж 2018/2019 навчального року логопедичні групи відвідувало 77 дітей. На кінець навчального року дітей старшого дошкільного віку   - 21. З них 19 випускників (90,5%) виведено з виправленим мовленням,  зі значним покращенням - 2 дитини (9,5%). В масову школу рекомендовано направити 20 дітей, 1 дитина залишається в групі загального розвитку ясел-садка, 2 дитини направлено під контроль шкільного логопеда.   З числа обстежених дітей старшого дошкільного віку групи загального розвитку - 4 дітей (16 %) мають порушення звуковимови.      Аналізуючи моніторинг освітньої лінії «Гра дитини», отримали таку результативність: 92,3% дітей на кінець навчального року усвідомлюють себе активними учасниками ігрової діяльності, беруть участь у різних видах ігор, що на 23,5% більше ніж на початку навчального року.

 Загальний рівень засвоєння програмових вимог на кінець навчального року – 83,8% проти 57,1% на початку року.  Взагалі, середній рівень засвоєння програмових вимог на кінці року покращився на 26,5%.

Моніторинг стану готовності до шкільного навчання 43 дітей-випускників показав, що  середній рівень засвоєння програмових вимог на кінець навчального року складає 92,2%, що на 13% більше,  ніж на початку року.

Значна увага приділялася  питанням охорони життя і здоров’я дітей. Дошкільники знаходилися під постійним контролем з боку медичної сестри ясла-садка та лікаря-педіатра дитячої поліклініки Дніпровського району м. Херсона.

В групах було встановлено гнучкий режим дня, достатньо часу відводилося для прогулянок, сну, ігор, занять з обов’язковим чергуванням різних видів діяльності та відпочинку. З дотриманням вимог та врахуванням вікових особливостей дітей двічі на день проводилися прогулянки на свіжому повітрі. Усю роботу з даного питання було спрямовано на зміцнення здоров’я дітей. На жаль у зв’язку з тим, що змінилася  медична форма зарахування дитини до закладу дошкільної освіти не вдається простежити динаміку обліку дітей, що стоять на диспансерному обліку з хронічними захворюваннями.

Загалом за навчальний рік зареєстровано  679 випадки захворювання дітей ( у минулому році 693), що складає у середньому 3,5 випадки на одну дитину. Захворюваність носила сезонний характер: восени – 35% (31,9% - минулому році), взимку – 40% (проти 40,8% у минулому), весною – 25% (проти 27,3%). За звітний період було зареєстровано 2 випадки вітряної віспи та 1 випадок мікозу.

Під постійним контролем директора, ради з харчування, голови ради закладу була організація харчування дітей:  добір продуктів, складання меню, контроль за якістю приготування їжі, дотримання норм видачі продуктів та їх збереження.

У ясла-садку дотримувався триразовий режим харчування, у літній період – чотириразовий. Перелік страв, які готувалися, затверджено у міській СЕС. Норми виконання харчування у цьому році складали 71% проти 72,5% у минулому році, що пов’язано з підвищенням цін на продукти харчування.

У яслах-садку є 2 групи дітей (заїкування та ЗПР), які харчуються за рахунок бюджетних коштів.

На кінець навчального року у яслах-садку 35 дітей пільгових категорій (26 дітей у минулому році): 20дітей - (8  дітей у минулому році) з багатодітної родини, 4 дітей (5 дітей у минулому році), батьки яких є учасниками АТО,  2 дітей (3дітей у минулому році), які мають статус внутрішньо переміщених осіб,  3 дітей-інвалідів та 6 дітей з малозабезпечених родин (у минулому році –7).                             

У яслах-садку проводилися заходи щодо покращення та модернізації матеріально-технічної бази. За бюджетні кошти (403тис. грн) закінчено проведення ремонту системи опалення. За спонсорські кошти проведено:

 - поточні ремонти групових та службових приміщень;

- частковий ремонт системи водопостачання та каналізації (6 270,00 грн.);

- замінено 3 буфетні;

- замінено 2 вхідних дверей;

- встановлено огорожу на ігровому майданчику групи раннього віку№ 2;

- зроблено натяжну стелю у туалетній кімнаті групи № 9;

- розпочато благоустрій спортивного майданчику (21 500,00 грн.);

- придбані миючі засоби (5 156,59 грн);

- оформлений договір щодо дератизації (810,00 грн.);

- здійснювалася оплата інтернету (1 417,88 грн.) та кнопки виклику охорони (2 700,00 грн.);

- придбано будівельні матеріали (2 580,60 грн.), електротовари (1 817,00 грн.), господарчі товари (3 205,00 грн.);

- вивезення листя (6 000,00 грн.)

Всього: 51 457,07 грн.

 За навчальний рік на благодійний фонд «Добра справа» батьками та спонсорами було перераховано 41955 грн. Звіти про витрату коштів кожного місяця освітлювалися на вебсайті ясел-садка.

Ясла-садок активно співпрацює з громадськими організаціями   та установами:

 • ЗОШ № 50

 • Інклюзивно-ресурсний центр м. Херсона

 • Херсонська академія неперервної освіти

 • Херсонський державний університет

 • Державна екологічна інспекція м. Херсона

 • Громадська організація «Сонячні діти Херсонщини»

 • МСЧ ХБК

 • Музична школа № 1

 • Телеканал «ВТВ+», «Скіфія»

 • Планетарій

 • Краєзнавчий музей

 • Обласна філармонія

 • Обласний ляльковий театр

 • Головне територіальне управління юстиції у Херсонській області. 

План перспективного розвитку ясла-садка з 2018 по 2019 рік нажаль виконано не повністю, тому що виконання деяких завдань потребує додаткових коштів: заміна вікон в службових приміщеннях, капітальний ремонт харчоблоку та холу, встановлення павільйонів та ігрового обладнання на майданчиках.

Перспектива розвитку на 2019/2020 н.р.:

 1. Ремонт цоколю будівлі.

 2. Продовжити заміну міжкімнатних дверей та вікон.

 3. Осучаснити другий вхід в ясла-садок.

 4. Продовжити роботу по відновленню павільйонів та ігрового обладнання на ігрових майданчиках.

 5. Розширити мережу гуртків для вихованців та їх батьків.

 6. Продовжити благоустрій спортивного майданчику.

ХЕРСОНСЬКА  МІСЬКА  РАДА

 

ХЕРСОНСЬКИЙ ЯСЛА-САДОК № 34

КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ДЛЯ ДІТЕЙ  З ВАДАМИ МОВЛЕННЯ

 

Н  А  К  А  З

 

Від «30» серпня  2018 р.                                                                                                       № 90

 

Про затвердження пропускного

режиму в закладі

 

          З метою забезпечення комплексної безпеки та відповідно до рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради № 204 від 19.06.2018 р.

 

НАКАЗУЮ:

 

 1. Затвердити Положення організації пропускного режиму та правил відвідування ясел-садка.

 2. Встановити контрольно-пропускний пункт.

 3. Запасні виходи відкривати тільки з дозволу директора або завгоспа. На період відкриття запасного виходу контроль за ним здійснює особа, яка його відкривала.

 4. Вихователям при проведені батьківських зборів, святкових заходів передавати черговому списки відвідувачів завірених печаткою та підписом директором.

 5. Особи не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують заклад по службовій необхідності пропускаються при наявності документа, що засвідчує особу за згодою з директором або особою, що його заміщує, з записом у «Журналі з обліком відвідувачів».

 6. Переміщення відвідувачів будівлі ЗДО здійснюється у супроводі  працівника закладу або чергового.

 7. У не робочий час, святкові та вихідні дні без перешкод допускати у будівлю директора, вихователя-методиста, завгоспа. Працівників, яким необхідно бути у закладі в неробочий час, святкові та вихідні дні, допускати на основі службової записки, завіреною підписом директора.

 8. Великогабаритні речі у будівлю закладу проносити тільки після проведення їх огляду.

 9. Матеріальні цінності виносити із будівлі закладу на основі службової записки підписаної, директором або завгоспом.  

 10.  Вихователям усіх вікових груп довести до батьківської громади даний наказ.

 11.  У разі виникнення надзвичайної ситуації здійснювати виклик охоронної агенції «Орлан» за допомогою кнопки швидкого реагування.

 12.  Відповідальність за виконанням даного наказу покласти на завгоспа Лахман М.Д., вихователя-методиста – Щирюк С.В.

 13.  Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

     Директор                                                                                                                                                   Г.Л. Степанова

                                                                                                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                                                                     Директор

                                                                                                                                                     Херсонського ясел-садка № 34       

                                                                                                                                                     комбінованого типу для дітей

                                                                                                                                                     з вадами мовлення

                                                                                                                                                     Херсонської міської ради

                                                                                                                                                     Г.Л. Степанова

                                                                                                                                                     від 30.08.2018 р. 

                                                                                                                                                    (протокол № 3 від 30.08.2018 р.)

 

Порядок

організації пропускного режиму та

правил відвідування  ясел-садка

 

1.Загальні засади

 

1.1. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування ясел-садка (далі –Порядок) розроблено відповідно до частини першої  статті 22 Закону України  «Про загальну середню освіту», абзацу першого статті 7 Закону України «Про дошкільну освіту», керуючись підпунктами 1, 2 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки  життєдіяльності учасників освітнього  процесу в установах і  закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017  № 1669, з метою створення безпечних умов для вихованців, працівників ясел-садка, запобігання небезпечним ситуаціям,  проникненню сторонніх осіб, виносу (вивозу) майна, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної, – попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників та вихованців ясел-садка.

1.2. Порядок пропускного режиму та правил відвідування ясел-садка розроблено із врахуванням специфіки та особливостей роботи.

1.3. Порядок обговорюються на загальних зборах колективу.

1.4. Пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, виносу (вивозу) майна на територію чи з території закладу освіти. Пропускний режим в будівлі ясел-садка передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності ясел-садка і визначає порядок пропуску вихованців, працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень.

1.5. Охорона приміщень забезпечується сторожами, охоронцями підприємства «Орлан».

1.6. Виконання вимог, що визначаються  Порядком, є обов’язковими для всіх працівників, які постійно або тимчасово працюють у ясла-садку, вихованців та  їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території та у приміщеннях ясел-садка.

1.7. Порядок є обов’язковим до виконання всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами.

 

2. Порядок проходу в будівлю вихованців

 

2.1. Пропускний режим у будівлю ясел-садка, а також відкривання/закривання дверей на початку/наприкінці робочого дня забезпечують  сторожа.

2.2. Вихованці проходять в будівлю через центральний вхід та (або) допоміжні входи у визначені години.

2.3. Вихід вихованців із ясел-садка, на екскурсії, чи інші  заходи відбувається організовано і в супроводі вихователя.

2.4. Вихованці проходять у будівлю ясел-садка тільки в супроводі батьків або осіб, що їх замінюють, які передають дітей безпосередньо вихователю.

 

3. Пропускний режим для працівників ясел-садка

 

3.1. Адміністрація та інші працівники знаходяться у приміщенні закладу  відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять згідно з графіком роботи.

3.2. Педагогам рекомендовано приходити за 15-20 хвилин до початку роботи.

3.3. При сприятливих погодних умовах ранковий прийом здійснюється на ігрових майданчиках. Потім вихователі супроводжують дітей до групового приміщення.

3.4. Після закінчення робочого дня вихователь виводить дітей до батьків, які їх зустрічають у визначеному  місці.

3.5. Адміністрація закладу зобов’язана заздалегідь попередити чергового сторожа про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

 

4. Пропускний режим для батьків вихованців або осіб, які їх замінюють

 

4.1. Батьки вихованців або особи, які їх замінюють, проходять до будівлі ясел-садка через центральний вхід. Бажано мати документ державного зразка, що підтверджує їхню особу. Документ пред’являється в розгорнутому вигляді.

4.2. З педагогами батьки зустрічаються коли приводять та забирають дитину додому. І лише в екстрених випадках – під час освітнього процесу.

4.3. Педагоги зобов’язані заздалегідь попередити чергових або сторожа про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

4.4. Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до ясел-садка з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами.

4.5. Прохід до ясел-садка батьків з особистих питань до адміністрації можливий у години прийому або за попередньою домовленістю.

4.6. У випадках незапланованого приходу до ясел-садка батьків вихованців або осіб, які їх замінюють, треба з’ясувати  мету їхнього приходу і провести до адміністрації.

 

 

5. Пропускний режим для відвідувачів ясел-садка

 

5.1. Відвідувачі проходять у будівлю ясел-садка тільки через центральний вхід.

5.2. Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують ясла-садок за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа державного зразка, що посвідчує особу, за погодженням з директором закладу (особою, що його заміняє), і залишають запис у журналі обліку відвідувачів (далі – Журнал).

5.3. Посадові особи, які прибули до ясел-садка з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора після відповідної реєстрації в Журналі.

5.4. Групи осіб, що відвідують ясла-садок для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації закладу та за списками учасників і при наданні документа, що посвідчує особу.

5.5. На прийом до директора, за попередньою домовленістю або в дні прийому,  відвідувачі пропускаються в одязі, прийнятому в державних установах, в адекватному стані (визначається візуально).

5.6. При відвідуванні ясел-садка відвідувач зобов’язаний за проханням адміністрації надати на візуальний огляд принесені з собою речі,  які викликають підозру,   для недопущення внесення в будівлю ясел-садка алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

5.7. У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, небезпечних предметів, адміністрація затримує відвідувача і доповідає про випадок представнику  управління освіти та діє у відповідності до отриманих вказівок.

5.8. Прохід територією дозволено лише відвідувачам ясел-садка. Без відповідного дозволу адміністрації  знаходження на території ясел-садка та прохід нею  стороннім особам заборонено.

 

6. Пропускний режим для автотранспортних засобів

 

6.1. Порядок в’їзду/виїзду автотранспорту на територію ясел-садка встановлюється дозволом адміністрації.

6.2. Допуск без обмежень на територію ясел-садка дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

6.3. Паркування автомобільного транспорту на території ясел-садка без дозволу адміністрації заборонено.

 

7. Правила поведінки відвідувачів

 

7.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні ясел-садка зобов’язані:

7.1.1. Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2. Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, вихованців та інших відвідувачів ясел-садка.

7.1.3. Виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників ясел-садка.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією,  працівниками ясел-садка їх службових обов’язків.

7.1.5. Зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому).

7.1.6.  Бережливо ставитися до майна , зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні.

7.1.7. При вході до будівлі  відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відеозаписуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі.

7.2. Відвідувачам забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях без дозволу на те адміністрації чи педагога.

7.2.2. Виносити з приміщення документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3. Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією.

7.2.4. Приносити у ясла-садок алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї та інших засобів), а також габаритні особисті речі.

7.2.5. Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території ясла-садка. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6. Вести розмови з мобільного телефону в усіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюля.

7.2.7. Входити до ясел-садка в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, з домашніми тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами, а також в брудному одязі.

7.3. Відповідальність відвідувачів за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування:

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження працівником  та може бути відмовлено у пропуску до приміщень закладу.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних  дій адміністрація повідомляє про це правоохоронні органи.

7.3.3. У випадку навмисного чи ненавмисного пошкодження або знищення майна на винних осіб згідно з чинним законодавством поряд із адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

 

8. Порядок пропуску з табельною зброєю та іншими засобами, забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння

 

 

8.1. Прохід осіб в приміщення з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків за наявності службового посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

 

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

 

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або заступника директора.

9.2. Представники засобів масової інформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора.

 

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території ясел-садка

 

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення (територію) ясл-садка для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступника директора з адміністративно-господарчої роботи.

 

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації

 

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територію   на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

 

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів з приміщень та порядок їхньої охорони

 

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів  при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок  охорони приміщень розробляються адміністрацією ясел-садка, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної  безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

12.2. За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні ясел-садка на видному й доступному для відвідувачів місці.

12.3. Пропуск відвідувачів у приміщення припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації, –  забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію.

 

13. Контроль та відповідальність за організацію пропускного режиму в ясла-садку

 

13.1. Загальний контроль, керівництво та відповідальність за організацію пропускного режиму в яслах-садку, дотримання Порядку пропускного режиму та правил відвідування всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами  покладається на керівника ясел-садка.

13.2. Керівник наказом призначає відповідальних за здійснення заходів пропускного режиму та дотримання  норм Порядку учасниками освітнього процесу та відвідувачами  відповідно до  розподілу обов’язків.

© 2023 by Mums Tums and babies. Proudly created with Wix.com

Follow Us
 • Google+ Black Round
 • Facebook Black Round
 • Instagram Black Round
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now